Tarihten Şaşırtıcı Tesadüfler Zinciri

theBilgi.com - Tarihten Şaşırtıcı Tesadüfler Zinciri
Dünya İlginç

Şaşırtıcı Tesadüfler

Hayatımız makul olarak açıklanamayan şaşırtıcı olaylarla doludur. Bazıları, hayatın bize sundukları karşısında verdiğimiz kararların neticesi olduğunu düşünüyor; bazıları ise gerçekten bu kadarı ancak tesadüf olabilir diyor. Tarihte gerçekleşen ve duyduğunuzda şaşkınlığınızı gizleyemeyeceğiniz şaşırtıcı tesadüfler zincirine başlayalım:

1. Olimpik , Titanik ve Britannic

theBilgi.com - Tarihten Şaşırtıcı Tesadüfler Zinciri
1907’de, Beyaz Yıldırım Hattı benzer üç gemi inşa etti ve hepsi de benzer bir kaderi buldu. Britannic bir mayına patladı, Titanic kötü bir biçimde bir buz dağıyla çarpıştı ve 3’ün en şanslısı Olimpiyat , başka bir gemiye çarptı. Tamir edildi ancak sonunda Kanada kıyılarında bir deniz feneri yapılması için hurdalara ayrılarak parçalandı.

2. Arşidük Franz Ferdinand’ın Araç Plakası

theBilgi.com - Tarihten Şaşırtıcı Tesadüfler Zinciri
Birinci Dünya Savaşı’nın resmi nedeni 1914 yılında Saraybosna’da bulunan Avusturya-Este Archduke’lı Franz Ferdinand’ın öldürülmesiydi . Arşidükü ve karısı, tartışmalara göre, savaşın bitiş tarihini ima eden plakası (A III-118) olan bir arabada vuruldu: 11 Kasım 1918 (11.11.18).

 

3. Birinci Dünya Savaşı’nda İlk ve Son Ölen İngiliz Askerinin Karşılıklı Mezarı

theBilgi.com - Tarihten Şaşırtıcı Tesadüfler Zinciri
Birinci Dünya Savaşı sırasında öldürülen ilk İngiliz asker olan özel John Parr ve sonuncusu olan özel George Ellison garip tesadüfle karşılıklı gömüldü. Bu olay definden yıllar sonra anlaşıldı.

 

4. James Dean’in “Lanetli” Porsche’si

theBilgi.com - Tarihten Şaşırtıcı Tesadüfler Zinciri
James Dean’in ölümüne kadar yol alan Porsche 550 Spyder’in tesadüften çok lanetiyle biliniyor. Porsche tasarımcısı George Barris tarafından satın alındıktan sonra yükleme sırasında, bir mekanik üzerine düştü ve iki bacağını da kırdı. Ardından arabanın tutulduğu garaj durduk yere yandı. Daha sonra, sergilendiği müzede, Porsche yine düştü ve gencin bir bacağını kırdı. Bunların hepsine sebep olan ise tek bir Porsche’ydi.

 

5. Ayrılmış İkizlerin Hikayesi

theBilgi.com - Tarihten Şaşırtıcı Tesadüfler Zinciri
İkizler Jim Lewis ve Jim Springer doğumdan ayrıldı ve farklı evlatlıklar edinilen ailelere verildi. 39 yıl sonra birbirlerini bulma şansı buldular ve ikisi de isimlerinin başında hayatlarının ne kadar benzer olduğunu bulmak için şaşkına döndüler. İşte tesadüflerden sadece birkaçı; ikisinin de Toy adlı bir köpekleri vardı. İkizler Linda adında kadınlarla evlendi, daha sonra boşandı ve Betty adlı kadınlarla tekrar evlendi. Aynı arabaları sürdüler ve aynı markanın sigaralarını içtiler. İkisi de polisti ve Florida’nın aynı sahilinde tatil yaptı, migren geçirdi ve tırnaklarını ısırmak için benzer bir alışkanlıkları vardı.

 

6. Ölümsüz Rusya Cumhurbaşkanı

theBilgi.com - Tarihten Şaşırtıcı Tesadüfler Zinciri
Öyle görünüyor ki, Rus lideri bu Dünya’da hayal edebileceğimizden çok daha uzun süre yaşamış olabilir. Birisi 1920’den diğeri 1941’den askeri üniforma giyen 2 kişi aynı Vladimir Putin’e benziyor. Belki de gerçekten ölümsüzdür.

 

Üye Yorumları

Bir Cevap Yazın

Ya da