Sanal Gerçeklik İle Evlilik Teklifi

theBilgi.com - Sanal Gerçeklik ile Evlilik Teklifi
Cihazlar İlişkiler Video

Teknoloji hızla gelişiyor. Buna ayak uydurmak bazen zor olabiliyor. Sanal Gerçeklik (VR) teknolojisi yakın zamanda hayatımız içerisinde yer aldı. Ve gitgide daha fazla yer de alacağa benziyor.

Sanal Gerçeklik Nedir?

Sanal gerçeklik , bilgisayarlar tarafından simüle edilen ortamlara denir. Oluşturulan bu ortam bir bilgisayar ekranı yoluyla edinilen görsel tecrübelerden ibarettir. Bunun yanında bazı ortamlar duyma, hareket gibi başka duyulardan da yararlanır.

VR üzerinden evlilik teklifi

theBilgi.com - Sanal Gerçeklik ile Evlilik Teklifi

Alex, kız arkadaşı Kelly’ye  farklı bir evlilik teklifi yapmak istiyordu. Onu çocukluğunun geçtiği ve dünyadaki en sevdiği yer olan büyükannesinin evinin dışındaki ağaçlık alanda evlilik teklif etmeye karar verdi. Tabi bunu sanal olarak bir ortamda yaratması gerekiyordu. Zero Latency firmasından aldığı destek ile önce bir zombie oyunu tasarlandı. Sanal gözlük ile önce zombie avladıkları bir ortam oluşturuldu.

Daha sonrasında çocukluğunu geçirdiği büyükannesinin bahçesinin ortamı yaratıldı. Sonunda Alex, hayatının aşkı Kelly’e burada evlenme teklifi ediyor. Gelin hep beraber Videoda izleyelim

Üye Yorumları

Bir Cevap Yazın

Ya da