Limon ve Sarımsak İle Hastalıklardan Korunma Yöntemi

theBilgi.com - Limon ve Sarımsak İle Hastalıklardan Korunma Yöntemi
Sağlık

Limon ve sarımsak mucizesi

Şimdi sizlere kış hastalıklarından korunmak için mucize sayılabilecek bir karışım tarifi veriyoruz.

Malzemeler

2 litre limon suyu,
40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak,
ağzı sıkı kapanan koyu renkli veya üzeri kağıtla kapatılmış bir kavanoz

theBilgi.com - Limon ve Sarımsak İle Hastalıklardan Korunma Yöntemi

Hazırlanışı

Sarımsaklar soyulup ezilerek limon suyunun içine koyulacak, kavanozun kapağı sıkıca kapatılacak. 25 gün boyunca normal ılık bir yerde saklanıp her gün çalkalanacak. (bu işlem sarımsakların iyice erimesini sağlıyor)

theBilgi.com - Limon ve Sarımsak İle Hastalıklardan Korunma Yöntemi

25 gün sonra kavanozu açıp her sabah kahvaltıdan yarım saat 1 saat kadar önce aç karnına yarım veya 1 çay bardağı içilecek. Eğer çok yoğun tad geliyorsa veya fazla ekşiyse yarım çay bardağıda yeterlidir. Bu arada kavanozun kapağı hep kapalı tutulacak, kavanoza asla su, şeker v.b. karıştırılmayacak. Ancak çay bardağına aldığınız kısmına istenirse sulandırılıp içebilirsiniz.

Tüm romatizmal iltihabı önleyip, her tür romatizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor. Eklem düzeylerinin yenilenmesini sağlıyor. Ağrıları kesiyor.

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Limon ve sarımsağı kullanarak bir çok hastalığı önleyebileceğinizi biliyor musunuz?

İkisi de ayrı ayrı sağlık deposu olan limon ve sarımsak bir araya gelirse ne olur dersiniz? İşte limon suyu ve sarımsağın yüz kanıtlanmış faydası…

theBilgi.com - Limon ve Sarımsak İle Hastalıklardan Korunma Yöntemi

1- Tüm damar iltihapları (vaskülit) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor.

2- Kollestrol ve lipidi düşürüyor zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor, bu dönemde diyete dikkat etmek gerekiyor) Şekeri düşürüyor, pankreas’ın yenilenmesini sağlıyor.

3- Böbrek ve safra taşlarını eritiyor, idrar söktürüyor, vücuttaki şişkinlik ve tüm dokulardan ödemi kaldırıyor.

4- Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.

5- Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yenilenmesini sağlıyor. Sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını arttırıyor. Felçlere ve Vertigo’da fayda veriyor.

6- Vücudun bağışıklık sistemini son derece kuvvetlendiriyor ve her türlü alerjiyi, özellikle damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden kesiyor. Kansere karşı tüm vücudu koruyor.

Üye Yorumları

Bir Cevap Yazın

Ya da