işsiz Adam 2.1 Milyon Dolar Para Harcadı

theBilgi.com - işsiz adam 2.1 Milyon Dolar Para Harcadı
Dünya

işsiz adam 2.1 Milyon Dolar Para Harcadı

theBilgi.com - işsiz adam 2.1 Milyon Dolar Para Harcadı

Avustralya’da 29 yaşında bir adam, işsiz olduğu dönemde tam 2.1 milyon dolar harcadı. Banka tarafından kredi kartına limit konmadığını fark eden Luke Moore, dolandırıcılık suçlamasıyla 7 yıl ceza aldı ancak temyiz mahkemesi cezayı iptal etti.

işsiz adam Arabalarla Yetinmedi Tekne de Satın Aldı

Avustralya bankası St George’dan 2010 yılında hesap açtıran Moore, kısa süre sonra hesabında limit bulunmadığını fark etti. Bunun üzerine harcamalarını arttıran Moore, Tayland’da lüks bir tatil yaptı, Bob Dylan ve Michael Jackson’ın imzalı albümlerini aldı. Kendine Aston Martin ve Maserati marka birer araba alan Moore, bununla da yetinmeyerek Stessl marka bir tekne satın aldı.

AİLEMİN VE ARKADAŞLARIMIN EN BÜYÜK HAZİNE OLDUĞUNU FARKETTİM

Bankanın, Moore’ın hesabındaki olağandışı hareketliliği fark etmesiyle, haksız kazanç sağlamaktan hapse giren Moore, 5 ay tutuklu kaldı. Moore’ı yargılayan hakim, 29 yaşındaki Avustralyalının ‘aşırı aptalca‘ davrandığını ancak bankayı dolandırmadığını belirterek hakkında verilen 7 yıllık hapis cezasını bozdu ve Moore’u serbest bıraktı.

Serbest bırakılmasının ardından arabalarını, teknesini ve birçok değerli eşyasını iade eden Moore, Telegraph’a yaptığı açıklamada; “Kokaini, striptizcileri ve hızlı arabaları özleyeceğim. Her şeyi geri vermek zorunda kaldım ancak şu an daha mutluyum. Ailem ve arkadaşlarımın en büyük hazine olduğunu fark ettim.” ifadelerini kullandı.

Üye Yorumları

Bir Cevap Yazın

Ya da