En Çok Selfie Çekilen Noktalar

theBilgi.com - En Çok Selfie Çekilen Noktalar
Eğlence Mobil The Bilgi Özel

Fotoğraf ve Selfie

Bir arkadaş buluşmasında ya da yeni bir keşif rotasında mutlaka yapılan bir şey var: Selfie çekmek. Peki, selfie’ye olan bu düşkünlük neden bu kadar fazla dersiniz? Çünkü içerisinde olduğumuz anları, yaşadığımız güzel anıları en ince detayına kadar hatırlamak istiyoruz ama zaman buna izin vermiyor. Çektiğimiz selfie’ler ise içerisinde olduğumuz anı dondurmanın, detayları hatırlamanın en güzel yolu.

Selfie (Özçekim)

Selfie çekmek, fotoğrafınızı çekecek kimse olmadığında ama siz kendi fotoğrafınızı çekmeyi kafaya koyduğunuzda yapabileceğiniz en pratik şey. 2014 yılında Türkçeye özçekim olarak çevrilen selfie, kendi fotoğrafınızı çekmek anlamına geliyor. Tabii selfie çekmenin de kendine göre belli başlı kuralları, yardımcı ürünleri var. Mesela selfie çubukları size daha kolay bir kullanım sağlayan ve daha geniş bir açıda fotoğraf çekmenize imkan sunan bir yardımcı. İlginç selfie pozları, harika manzaralar, güzel bir ışık ve elbette ki en iyi selfie uygulamaları ise selfie tutkunlarının olmazsa olmazları arasında. Yani selfie çekmek pek de kolay bir şey değil, emek istiyor emek!

 

Çektiğiniz selfie’yi özel kılmak istiyorsanız arka planınızda neyin olduğunun önemi büyük. “Mesela beyaz bir duvar mı, Maldivler manzarası mı?” diye sorsak hepiniz selfie’de olmasını istediğiniz arka planın Maldivler olduğunu söylersiniz. Peki, arka plan olarak kullanılan, dünyada en çok selfie çekilen yerler nereleri? Sizin için dünyanın en popüler selfie noktalarını yazdık. Şimdi gelsin efsanevi fotoğraflar, bol bol like’lar!

 

theBilgi.com - En Çok Selfie Çekilen Noktalar

Üye Yorumları

Bir Cevap Yazın

Ya da