Dünyanın Tamamını Gezmiş İlk Kadın Olma Yolunda: Cassie DePecol

theBilgi.com - Dünyanın Tamamını Gezmiş İlk Kadın Olma Yolunda: Cassie DePecol
İlginç Seyahat

Cassie DePecol

Günlük hayatın rutininden kurtularak uzun bir seyahate çıkmak, yeni insanlarla tanışarak keşfetmenin keyfini yaşamak hepimizin hayali. Kimimiz bu hayali gerçeğe dönüştürebiliyor, örneğin Instagram ünlüsü Cassie DePecol.

Dünya üzerindeki 196 ülkeyi de görmeyi hedefleyen Cassie, bunun için kendine sponsorlar bulmuş ve hayalini adım adım gerçekleştiriyor. Her gördüğü yeni ülkeyle beraber internet sitesini güncelleyen maceraperest, yolculuğunu bitirdiği zaman dünyayı tamamen gezen ilk kadın olarak kayıtlara geçecek.

Keşfetmenin Cazibesi Cassie DePecol’u Her Zaman Büyülemiş

theBilgi.com - Dünyanın Tamamını Gezmiş İlk Kadın Olma Yolunda: Cassie DePecol

Cassie yola çıktığında tarih 2015 yılının Temmuz ayını gösteriyormuş ve kendisi 25 yaşındaymış. Yola çıktığından beri toplamda 182 ülkeyi görmüş olan Cassie (Biz bu yazıyı yazarken sayı buydu, muhtemelen daha da artmış olacak), şimdi 27 yaşında ve hedefi 3 yıl 3 ay dolmadan gezisini tamamlayarak dünya rekoruna imza atmak.

Küçüklüğünden beri gezginlerden çok etkilenen Cassie, daha okuldayken kafasına tüm dünyayı gezmeyi kafasına koymuş. Diğer kültürlerin gelenekleriyle, insanlarıyla ve dinleriyle her zaman ilgili olan Cassie, odağına tamamen doğru bağlantılar kurarak sponsorlar bulmayı yerleştirmiş ve uzun bir çabayla hayalini gerçek kılmış.

Hareket Yaşamı Doğurur

theBilgi.com - Dünyanın Tamamını Gezmiş İlk Kadın Olma Yolunda: Cassie DePecol

Cassie mutlu olmak için yerleşik hayatın getirdiği konforun peşinden değil de kaşiflerin yolundan gitmek gerektiğine inanıyor. Şimdiye kadar 250’nin üzerinde uçuş yapan Cassie, bu yolculuğu için ihtiyaç duyduğu 200.000 doları sağlayacak sponsorları ararken zorluklar çekmiş ama hiçbir zaman vazgeçmemiş. Sonunda yeterli sayıda sponsoru ikna ederek yolculuğa başlayan Cassie, bu yolculuğuyla ayrıca tüm dünyaya tek bir kadının her şeyi yapabileceğini kanıtlamak istiyormuş.

Üye Yorumları

Bir Cevap Yazın

Ya da