Dünya’dan Çay Lezzetleri: Çaycı izzet Efendi

theBilgi.com - Çaycı İzzet Efendi
The Bilgi Özel

Çaycı izzet Efendi

Eğer bir çay sever ve farklı lezzet ve tatlara hazır iseniz; sizlere kesinlikle gitmenizi önerdiğim bir yer olacak.
Neredeyse Dünya’nın her bir yerinden özel ve özenle seçilmiş her biri birbirinden güzel çayların sunulduğu bir dükkan:

theBilgi.com - Çaycı İzzet Efendi

Dükkana girdiğiniz anda harika, çeşit çeşit çay ve tatlı kokusu karşılıyor sizleri.

theBilgi.com - Çaycı İzzet Efendi

Dünya’nın her yerinden seçilmiş kavanozların şıklığı ile buluşturulmuş raflara özenle dizilmiş çeşit çeşit çaylar duruyor karşınızda.

theBilgi.com - Çaycı İzzet Efendi

Hangi çayı seçseniz aklınız diğerinde kalıyor adeta.

theBilgi.com - Çaycı İzzet Efendi

O kadar güzel kokular ve çeşitlilik karşısında çayınızı zor da olsa seçtikten sonra bir de ev yapımı harika tatlılar tüm cazibesi ile raflara dizilmiş hangisini alsam diye baş döndürüyor. Hadi tatlınızı da seçtiniz ve boş bir masaya oturdunuz. Masalarda çeşitli kitapların olduğunu görüyorsunuz. Sanki kitap, Çay ve Sohbetin buluştuğu bir nokta burası. Kitaplara göz gezdirirken kütüphanenizde de yer almasını isteyebileceğiniz kitaplar var burda.

Çaycı izzet Efendi’de Çay Sunumu

Hele bir Çay sunumu var ki kendinizi çok çok özel hissettiriyor. Sanki buradan sonra da her yerde böyle karşılanmak istiyorsunuz. Tercih ettiğiniz çay özenle seçilmiş birbirinden şık demlik ve fincanlarla sunuluyor. Bir demlikten kişi başı dört dolu fincan çay fazlası ile tadını ve keyfini çıkarmanızı sağlıyor. Çayın yanında tatlı almadıysanız eğer bir yandan çayınızı yudumlayıp diğer yandan masadaki kitaplara göz gezdirirken bir anda  garson elinde harika bir tatlı ile geliveriyor. ”Bu da bizim ikramımız olsun.” deyip gülümseyerek ayrılıyor yanınızdan. Ayrıca seçtiğiniz çaydan evinizde de içmek istiyorsanız uygun fiyat karşılığında  alabiliyorsunuz. Yaklaşık 40 fincan çayın çıktığı  50 gramlık paketin fiyatı 18TL. Üstelik istediğiniz tüm çayların fiyatı aynı.

theBilgi.com - Çaycı İzzet Efendi

Çaycı İzzet Efendi Fiyatları Ne?

Bu kadar keyifli bir ortamdan bahsederken fiyatların da gayet uygun olduğunu belirtmek isterim. Bir demlik çay 12TL. Bir demlikten 4 Fincandan fazla çay çıktığını tekrar belirteyim.

Sıcak mütevazı dekoru tamamlayan fonda daima hafif hafif çalan nostaljik müzik tam anlamıyla kendi içine çekiveriyor. Öyle bir havaya sokuyor ki bu ortam; kendi hikayenizi yazacak ve kendinizin şairi olabilecek kadar çok özel hissettiriyor.

Çaycı izzet Efendi

Kendinizle gizli bi anlaşma yapıyorsunuz ve “Buraya bir daha geleceğim sevdiklerimle dostlarımla bu ortamı bir daha yaşamalıyım.” diyorsunuz. Arkadaşlarınızı götürmek için  farklı yerler arayışındaysanız ve “Vaaay sen nereleri de biliyormuşsun!” dedirtecek bir yer. İlk fırsatta gidin ve kendi hikayenizi kendiniz yazmaya başlayın. Anılarınızda özel bir sayfanız olsun.

Peki Çaycı İzzet Efendi Nerede?

Adres: Çengelköy Mah. Kerime Hatun Camii Sok. Üsküdar İSTANBUL  Tel: 0532 261 82 11
(Çengelköy Merkezde Komşu Fırın’ın sağındaki ilk sokak )
Açılış: 10:00 / Kapanış: 21:00

 

Altı üstü bi çay deyip geçmeyin. Bazen herşey bi yudum çayla başlayabilir. Unutmayın…

Üye Yorumları

Bir Cevap Yazın

Ya da