Baba Kızdan İş Gezisindeki Anneye Muzip Fotoğraflar

Komik Aile Seyahat

Evi bir süreliğine eşi ve çocuğuna emanet edip tatile ya da iş gezisine gitmek isteyen bir anne, maksimum ne kadar sürede evinden gönül rahatlığıyla uzak kalabilir? Hayır, bu bir matematik problemi ya da sosyal bir deney değil. Ancak, zaman ve mekan ne olursa olsun, böyle bir durumda olabilecekleri hepimiz aşağı yukarı biliyoruz. Annenin evden ayrılışıyla hızlıca evi ele geçirecek kaosu takiben, ev kurallarının yavaş yavaş ihlali, yükselen eğlence dozu ve dağınıklık derken, annenin geri dönmeye korkacağı bir evle karşılaşması muhtemel.

Eğlenceli, Muzip bir dizi fotoğraf

Yukarıda bahsi geçen durumu, zorunlu da olsa deneyimlemek zorunda kalan bir ailenin hikayesini paylaşmak istiyoruz sizlerle. Marat Ca, Rusya’da yaşayan, gezi ve fotoğraf tutkunu genç bir baba. Onu bu hikayenin bir parçası yapan ise eşinin aniden ortaya çıkan iş gezisi. Bu mecburi yolculuğa çıkmadan önce ise aklında tek bir soru var: “Ben evde yokken neler olacak?” Bu soru, neleri kaçırdığından ziyade, evin ya da hane halkının başına neler gelecek korkusu taşıyor. Anne için oldukça korkutucu olan bu süreci, eğlenceli bir dizi fotoğrafa dönüştürmeye karar veren Marat Ca, 7 yaşındaki kızıyla birlikte kolları sıvıyor ve bakın neler oluyor.

theBilgi.com - Baba Kızdan İş Gezisindeki Anneye Muzip Fotoğraflar

Şakacı baba ve kızından oluşan bu muzip ekip, seri halinde devam eden fotoğrafların her birinde “Anne, merak etme, her şey yolunda” notunun düşüldüğü küçük kartonlar eklemeyi de ihmal etmiyor. Amaç ise iş seyahatindeki annenin boşuna telaşlanmasını önlemek için ona komik hatırlatmalar yapmak. Her bir karede, baba-kız ikilisini gündelik ve sıkıcı ev işlerini yaparken görüyoruz. Ancak tek bir farkla: Bu kez, normalde sıkıcı olması gereken ev işleri, anneyi telaşlandıracak kadar eğlenceli hale geliyor. Annenin, temizlik ve düzen takıntısını tiye alan ikili, fotoğrafları çekerken oldukça eğlendiklerini söylüyor.

theBilgi.com - Baba Kızdan İş Gezisindeki Anneye Muzip Fotoğraflar

Bu zamana dek evdeki kurallara bağlı kalan ve bu “sonsuz düzene” ayak uydurmak zorunda olan ikili, annenin evden kısa süre de olsa ayrılmasıyla kaosun tadını çıkarıyor. Yetmezmiş gibi, en abartılı halleriyle, bu anları fotoğraflamayı da ihmal etmiyorlar. Bu onların baş başa kaldığı ilk zaman dilimi değil elbette. Baba-kız, sık sık birlikte seyahate çıkıyor ve seyahatlerinde anneye bu kez benzer temalı videolar atmaya bayılıyorlar. Marat Ca, bir fotoğrafı kurgulamanın ve çekmenin ortalama 30 dakikalarını aldığını söylüyor. Fotoğrafların genel çerçevesi ve mizansen içinse ikili Yevgeny Shults isimli fotoğraf sanatçısından destek alıyorlar.

theBilgi.com - Baba Kızdan İş Gezisindeki Anneye Muzip Fotoğraflar

Fotoğraflara göz attığınızda ise anneleri eve döndüğünde, ikilinin neler yaşayacağına dair biraz fikre sahip olmanız mümkün. Diğer yandan, annenin bu şakacı ikiliye çoktan alışmış olması ve fotoğraflara bakıp yalnızca eğlenecek olması da muhtemel… Siz olsanız böyle bir seri hazırlar mıydınız? Riske girip denemekte fayda var. Ancak ne yazık ki eğlenceyi her durumda garantileyemiyoruz.

Üye Yorumları

Bir Cevap Yazın

Ya da